Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2017/2018

Wigilia na oddziale Pediatrii, Hematologii i Onkologii SU nr 1 w Bydgoszczy.

Dnia 20 grudnia zebraliśmy się przy wigilijnym stole w świetlicy. W mroku, który rozświetlał tylko blask choinkowych światełek, zaczęły rozbrzmiewać słowa pastorałki „Ciemna nocy niepojęta” śpiewana przez Gwiazdeczki , które weszły prowadząc Maryję i Józefa. Był to krótki wstęp do błogosławieństwa opłatków, świątecznych życzeń przekazanych przez ks. Darka Okońskiego oraz Profesora M. Wysockiego ,przedstawicieli dyrekcji szpitala i szkoły.  Potem świetlica wypełniła się gwarem wypowiadanych sobie nawzajem słów życzeń. Życzeń przepełnionych życzliwością, szczerością, wzruszeniem, ciepłem i wzajemnym zrozumieniem chwili i miejsca, w którym spędzamy tak uroczyste chwile. Miłe czas uprzyjemniał nam posiłek z bogato zastawionego stołu, rozmowy z pacjentami, rodzicami i współpracownikami, wspólny śpiew kolęd. Oczywiście przyjęliśmy również najdostojniejszego gościa – św. Mikołaja, które każde dziecko obdarował paczką pełną niespodzianek.

Niezwykle miło było nam gościć na wigilii panią Wioletę Górską ze Stowarzyszenia „Łatwo Pomagać”, panią Annę Knasińską  ze Stowarzyszenia „Sąsiedzi”, panią Renatę Konke z Koła Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi i Panie wychowawczynie z Zakładu Poprawczego z Koronowa. Są one przyjaciółkami naszych pacjentów, ich rodziców i nas – pracowników szkoły.

Kierujemy słowa podziękowań do wszystkich, którzy przyczynili się do uświetnienia naszego uroczystego spotkania – pań z cateringu, oraz ze stowarzyszenia „Bydgoskiej tradycji bazarowej” za wspaniały posiłek, owoce, soki i słodycze.

Opracowała: Ewa Konarska - Koźlak