Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2017/2018

powrót

Warsztaty z klaunami w WSD

     Sobotnie przedpołudnie drugiego grudnia 2017 roku w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym było wyjątkowe i bardzo radosne. Tego dnia, szpitalne korytarze rozświetliły kolorowe sylwetki wolontariuszy z Fundacji Dr Clown. Tym razem za ich przyczyną, pacjenci szpitala uczestniczyli w warsztatach, w trakcie których dzieci przygotowały choinki – stroiki na świąteczny stół. Wykonanie dekoracji wymagało dużej pomysłowości i zmysłu artystycznego, ale dla naszych uczniów nie ma rzeczy niemożliwych. Piękne materiały zdobnicze pozwoliły twórcom na nutkę szaleństwa i fantazji, a młodsze dzieci mogły liczyć także na pomoc wolontariuszy, rodziców oraz nauczycieli szkoły szpitalnej.
     Każdy uczestnik stworzył własną wersję stroika, a po zakończonej pracy był jeszcze czas na dobrą zabawę z klaunami.


     Mamy dzieci hospitalizowanych na co dzień prowadzą bardzo heroiczne zmagania z chorobą swoich pociech. To właśnie dla nich w trakcie trwania warsztatów, fundacja zorganizowała bezpłatne usługi fryzjerskie i kosmetyczne. Dzień piękności i radości dla mam, okazał się strzałem w dziesiątkę. W mini salonie kosmetycznym stworzono warunki nie tylko do poprawy aparycji, ale także było to miejsce wypoczynku i relaksu.

Opracowała: Maria Górska