Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2017/2018

Warsztaty plastyczne na oddziale gastroenterologii

Dnia 07.03.2018 r. na oddziale gastroenterologii odbyły się warsztaty plastyczne z udziałem dzieci i nauczycieli ze szkoły nr 20 w Bydgoszczy.Tematem spotkania były wielkanocne pisanki.
   Dzieci wspólnie z kolegami z zaprzyjaźnionej szkoły wykonały wspólną pracę plastyczną. Następnie wszyscy brali udział w wiosennej zabawie quizowej.
   Takie spotkania bardzo pozytywnie wpływają na hospitalizację, uczą empatii i współpracy, są pomocne w budowaniu relacji z rówieśnikami, a przede wszystkim sprawiają, iż pomimo choroby na twarzach pacjentów pojawia się uśmiech i zadowolenie.

Monika Krajniak