Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2017/2018

Teatr "Pozytywka" na oddziale gastroenterologii

Dnia 31.08.2019 – w ostatni dzień wakacji w Klinice Pediatrii, Alergologii i Gastroenterologii zagościł teatr „Pozytywka’.
W ramach Bydgoskich Dni Teatru przedstawiono pokaz marionetek.
Głównym wykonawcą był pan Thomas i jego przyjaciele –marionetki. Spektakl miał charakter artystyczno – ekologiczny. Przedstawione wątki ukazywały potrzebę dbałości o nasze środowisko ,w którym żyjemy.
Mali pacjenci z Kliniki Hematologii, Chirurgii i Pediatrii podziwiali wyczyny marionetkowych postaci. Panowała atmosfera zabawy. Dzieci czuły się jak na teatralnym przedstawieniu. Można było też poćwiczyć spacer z marionetką .
Takie spotkania ze sztuką łagodzą proces hospitalizacji, uwrażliwiają na sztukę , a przede wszystkim pozwalają choć na chwilkę zapomnieć o chorobie .

Monika Krajniak