Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2017/2018

Święto Drzewa w KPHiO Szpital Uniwersytecki

Miesiąc październik jest dla nas już od wielu lat miesiącem, w którym wybieramy się na wirtualną wycieczkę po lesie. Nie tylko wędrujemy po lesie, ale również poznajemy tajniki oraz zwyczaje i życie jego mieszkańców.

Nasze wędrówki związane są ze Świętem Drzewa, które na naszym oddziale obchodzimy już ponad 10 lat. Przewodnikiem tych wędrówek jest  zaprzyjaźniony z nami od lat Pan Jarosław Chłąd, leśniczy z Nadleśnictwa „Bydgoszcz”.

W tym roku do grona osób wprowadzających nas w tajniki lasu i jego mieszkańców dołączył Pan Janusz Kochanowski Dyrektor Parku Narodowego „ Bory Tucholskie”.

Dzięki ich wiedzy, wskazówkom i prezentacjom multimedialnym dzieci mogły wędrować ścieżkami lasów naszego województwa. Uczyły się rozpoznawać drzewa, krzewy, rośliny leśne. Dzięki kamerom, które są zamontowane w różnych punktach lasu, podglądały zwierzęta w ich naturalnych środowiskach.

Miały możliwość zaprezentowania również swojej wiedzy na temat życia w lesie. Dzieci rozpoznawały odgłosy ptaków i zwierząt leśnych, tropiły zwierzęta rozpoznając ich ślady; rozwiązywały zadania i zagadki tematyczne; brały udział w różnych zabawach.

Wszyscy jednogłośnie stwierdziliśmy, że las o każdej porze roku, ale głównie jesienią tętni życiem.

Dziękujemy naszym gościom za okazaną nam życzliwość oraz ciekawe materiały edukacyjne o PN Bory Tucholskie.