Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2017/2018

Motomikołaje odwiedziły dzieci w bydgoskich szpitalach.

Grudzień to miesiąc wyjątkowy, zwłaszcza dla dzieci, które przebywają na oddziałach bydgoskich szpitali. Czekają na niecodziennego gościa, Mikołaja, który kojarzy się z tym co miłe i radosne, pomimo scenerii szpitalnej – choroby, leczenia i wielu stresów, które towarzyszą izolacji od najbliższych.

Niezwykle miłym dniem stała się niedziela – 3 grudnia, ponieważ na wszystkie oddziały szpitalne Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego oraz Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 przybyli niecodzienni goście – Motomikołaje.
   Ryk motocyklowych silników sprawił, że wszystkie dzieci podbiegły do szpitalnych okien i z wielką radością wyczekiwały ogromnej rzeszy Mikołajów, Minionków, Myszek Miki, Lwa Leo i innych bajkowych postaci, które barwnym korowodem wędrowały po szpitalnych oddziałach obdarowując wszystkie dzieci upominkami, a rodziców, nauczycieli i personel medyczny dobrym słowem, radością i pozytywną energią.
   Bardzo duża grupa – około 100 osób o wielkich sercach i chęci dzielenia się z innymi sprawiła, że ponad 300 dzieci ze szpitali otrzymało piękne prezenty, świetlice szkolne na oddziałach wzbogaciły się w wartościowe gry, a także szkoła otrzymała laptop i drukarkę – które będą służyły podczas zajęć edukacyjnych w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym, a na oddziały szpitalne trafił sprzęt medyczny.

Dzieci także pragnęły obdarować czymś przyjemnym swoich gości i przygotowały podczas zajęć szkolnych rozmaite upominki– zakładki do książek z sentencjami, breloczki do kluczy w motywami świątecznymi, wykonanymi ze sprasowanych koralików oraz aniołki z masy porcelanowej.

Dla wszystkich uczestników tego spotkania był to niesamowity czas, pełen radosnych przeżyć, wspólnych zdjęć i miłych, wartościowych rozmów.

Opracowanie – Izabela Maciejewska
Zdjęcia - Motomikołaje