Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2017/2018

Las w koszu z wikliny- spotkanie w "sali malinowej" WSD

We wtorek 21 listopada w "sali malinowej" Szpitala Dziecięcego, odbyło się podsumowanie konkursu: ,,Grzyby skarby lasu.’’ Uprzednio uczniowie naszej szkoły wykazali bardzo duże zainteresowanie tematem konkursu. Różnorodność technik zastosowanych w wykonaniu prac spowodowała, że wytypowanie faworytów było sporym problemem dla oceniających. Każda z prac zasługuje na wyróżnienie i na szczególną pochwałę. Powyższe podsumowanie wiązało się z wyjątkowymi odwiedzinami pani dr Krystyny Stepczyńskiej- Szymczak. Pani dr w bardzo przystępny sposób przeprowadziła wykład dla naszych Milusińskich, ,, Przyniosłam do Was, Kochani las w koszu z wikliny’’- takimi słowami posłużył się uśmiechnięty gość pokazując dzieciom świeżo zebrane mchy. Dzięki prelekcji dzieci wiedzą jak rozpoznać podstawowe gatunki grzybów jak i mają świadomość tego, iż las należy szanować i zachowywać się w nim w odpowiedni sposób.

Joanna Grochowska