Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2017/2018

konkurs - „Szpital Jurasza widziany oczami dzieci i młodzieży"

Z okazji jubileuszu przez Dyrekcję szpitala oraz szkoły szpitalnej ogłoszony został konkurs plastyczno – literacki na temat: „Szpital Jurasza widziany oczami dzieci i młodzieży”

Jego celem oprócz rozwoju i prezentacji uzdolnień artystycznych było przede wszystkim zachęcenie dzieci i młodzieży, będących pacjentami szpitala, do podzielenia się wyobrażeniami i odczuciami związanymi z pobytem w szpitalu.

Konkurs adresowany był zarówno do tych najmłodszych – przedszkolaków i uczniów edukacji wczesnoszkolnej, a także do uczniów starszych klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.

Uczniowie – pacjenci oddziałów dziecięcych szpitala stworzyli kilkadziesiąt prac konkursowych. Jury miało duży problem z wyłonieniem laureatów, ponieważ różnorodność ujęcia tematu, wyraz artystyczny i sposób przedstawienia był rozmaity i trudny do ocenienia. Młodym ludziom szpital kojarzy się z personelem medycznym, zabiegami, śmigłowcem ratowniczym i karetką pogotowia, ale także z kolegami, z którymi dzielili salę szpitalną oraz świetlicą szkolną na oddziale wypełnioną zabawkami i grami.

Laureaci pierwszych miejsc we wszystkich kategoriach wiekowych zostali zaproszeni na galę z okazji 80-lecia Szpitala Uniwersyteckiego nr 1, która miała miejsce 14.12.1017 w Filharmonii Pomorskiej. Natomiast osobom wyróżnionym nagrody i dyplomy zostaną przekazane w styczniu 2018 r.

Prace nagrodzone i wyróżnione zaprezentowane były w formie galerii w fuaje filharmonii i będą wyeksponowane w formie wystawy w holu szpitala.

W kategorii dzieci w wieku przedszkolnym laureatką została Marika Zielińska.

W części plastycznej konkursu w kategorii uczniów szkoły podstawowej, laureatami zostali – Olgierd Jastrząb z kl. I oraz Łukasz Jurkiewicz z kl. II.

W kategorii uczniów klas gimnazjalnych – Laura Tyszkiewicz uczennica z kl. III.

Natomiast w części literackiej konkursu laureatką została Wiktoria Schulz – uczennica kl. V.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom serdecznie gratulujemy.