Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2017/2018

Karnawałowe pingwiny w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym

Dnia 6 lutego 2018 roku dzieci przebywające na oddziałach Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego odwiedzili goście z Antarktydy. Dwa wesołe pingwiny chciały dowiedzieć się jak w Polsce i w innych zakątkach świata  obchodzi się  taki szczególny czas jak karnawał. Pingwiny miały dla małych pacjentów wiele niespodzianek m.in. zagadki ukryte w kolorowych rybkach, quiz o zimowych zwierzątkach. Uczestnicy mieli tez okazję poćwiczyć z pingwinami, bo jak sugerowali goście ruch to zdrowie. Z wizyta przybył również przebieraniec, który opowiedział o karnawałowych tradycjach na świecie i razem z dziećmi wykonał kolorowe maski. Na koniec dzieci otrzymały pamiątki i balony. Wszyscy świetnie się bawili.