Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2017/2018

powrót

Karnawał w rytmie Zumby na oddziale onkologii

   Tegoroczna zabawa karnawałowa upłynęła w rytmie zumby. Taniec ten dominował na balu w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. Dr Jurasza, za sprawą niekoronowanego (jeszcze) króla zumby, oddanego przyjaciela dzieci, Pawła Milhausena. Cudownie było porwać do rytmicznego tańca chore dzieci i dać im odrobinę radości i normalności. A i dorośli (nauczyciele i rodzice) chętnie towarzyszyli maluchom i młodzieży w zaaranżowanych przez prowadzącego wygibasach. Wesołym konkursom i zabawom nie było końca. Tańczyliśmy z balonikami, wybraliśmy się do ZOO z całą rodzinką w zabawie z krzesełkami, odgadywaliśmy smaki i zapachy, tworzyliśmy opowieści ruchowe do muzyki. Zwieńczeniem zabawy był pokaz umiejętności naszego ukochanego iluzjonisty Amona Arkadiusza Wiatrowskiego.
   Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia naszych karnawałowych zabaw z całego serca dziękujemy. Mamy nadzieję, że choć przyszło dzieciom spędzić ten czas w szpitalu, to naszą zabawę będą wspominać mile i z uśmiechami na twarzach.

 

Opracowała: Ewa Konarska-Koźlak