Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2017/2018

Grudniowe spotkania z Bajkowozem w KP

Drogi Duchu Bajowozu,
Piszemy do Ciebie, ponieważ chcemy opowiedzieć Ci, co ostatnio wydarzyło się na naszym oddziale. Grudzień to taki magiczny miesiąc, w którym dużo się działo.
A zaczęło się tak…
Zebraliśmy się w sali lekcyjnej i usiedliśmy wokół Bajkowozu. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od gry „Dixit”. Wybieraliśmy karty z ilustracjami, które obrazowały nasze samopoczucie. Następnie każdy opowiadał o tym, co przedstawia jego karta i jaki ma to związek z naszym nastrojem. Potem czytaliśmy książkę pod tytułem „Siedmiu nieudanych”. To jest takie ciekawe, że oni wcale nie przejmowali się tym jak wyglądają! Wszyscy jednogłośnie stwierdziliśmy, że ci „nieudani” są bardzo sympatyczni i powinniśmy brać z nich przykład. To wspaniale kiedy potrafimy cieszyć się życiem i przebywaniem w towarzystwie swoich rówieśników. Dużo śmiechu i radości sprawiło nam pisanie grupowej bajki. Zadanie było bardzo trudne, ale ostatecznie poradziliśmy sobie z nim i byliśmy zadowoleni z efektów naszej pracy. Pierwsza osoba napisała jedno zdanie i przekazała kartkę do następnej osoby, która dopisała kolejne zdanie i tak dalej. W taki sposób powstała nasza historia, która rozśmieszyła nas i przyczyniła się do polepszenia humorów nawet tych, którzy od początku siedzieli z pochmurnymi minami. Jak wiesz, święta zbliżają się wielkimi krokami. Niecierpliwie na nie czekamy. I wiesz, co? Niedawno odwiedził nas Duch świąt Bożego Narodzenia! Chyba jest bardzo podobny do Ciebie, bo sprawił nam niemało radości. Opowiadaliśmy o tym, w jaki sposób świętujemy Boże Narodzenie i co szczególnego dzieje się wtedy w naszych domach. I wtedy właśnie pojawił się ON! – Duch Świąt, który rozprzestrzeniał nad naszymi głowami zapach pierników, który przypomniał nam wszystkie zapachy, jakie kojarzą się nam ze świętami. Był to zapach: makowca, barszczu, grzybów i pierogów. Zaczęliśmy rozmawiać o świątecznych prezentach, które przynosi dzieciom i dorosłym Święty Mikołaj lub Gwiazdor albo Aniołek, albo Jezusek. Byliśmy naprawdę zaskoczeni, że aż tyle postaci może przynosić prezenty, a jest to uzależnione od regionu naszego kraju. Następnie głośno czytaliśmy opowiadanie „Narodziny księżniczki”. Wszyscy słuchali z zapartym tchem. Byliśmy ciekawi, jakie dary otrzymuje każdy z nas w momencie narodzin. Zainspirowało nas to do dyskusji na temat wartości, które są w życiu najważniejsze. Każdy z nas wypowiadał się na temat tego, które z wymienionych w opowiadaniu darów są dla nas najcenniejsze. Zajęcia zakończyły się stworzeniem prac plastycznych. Tematem były oczywiście „moje wymarzone prezenty”, które chcielibyśmy otrzymać z okazji zbliżających się świąt. Już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania z Bajkowozem!
Serdecznie Ciebie pozdrawiamy i życzymy Ci cudownych świąt!!!

Uczniowie ZS nr 33 wraz z nauczycielami Moniką Musiał, Sylwią Kamieńską oraz Martą Kozłowską