Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2017/2018

„Otworzyły się drzwi,
Wpadł płomyk słońca.
Uśmiech jej
Rozjaśnił mrok złych myśli w sali…”

O kim mowa? O paniach pielęgniarkach, które towarzyszą dzieciom w ich codziennych zmaganiach z chorobą. Aby podziękować za życzliwość, wyrozumiałość i serce, dzieci z oddziałów Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego, spotkały się w sali malinowej z paniami pielęgniarkami z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek. Spotkanie to, uświetnił występ grupy studentów z UKW, którzy wraz ze swoją opiekunką, panią Joanną Szymczak, przygotowali przedstawienie „U ( Dana ) Pielęgniarka”. Życzenia, wszystkim paniom pielęgniarką, w imieniu pacjentów, złożyli uczniowie z oddziału neurologii. Spotkanie zakończyło się zabawą w orkiestrę, wykorzystującą różnorodne instrumenty muzyczne umożliwiające odegranie Marsza Radetzkiego, na bazie oryginalnego podkładu muzycznego. Wszyscy świetnie się bawili. Paniom Pielęgniarkom życzymy by na co dzień w ich sercach królowała radość i spokój, a uśmiechy dzieci wynagradzały wszelkie trudy.