Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2017/2018

powrót

Dzień Pielęgniarki na Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Uniwersyteckim Nr 1 im. A. Jurasza w Bydgoszczy

Dzień 11 maja 2018 roku rozpoczął się miło dla personelu medycznego. Przygotowaliśmy się do obchodów uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki. W świetlicy dzieci uczestniczyły w zajęciach na temat różnych zawodów i  specyfiki ich wykonywania przez pracowników służby zdrowia. Potem rysowały portrety pielęgniarek pracujących na oddziale, rozwiązywały zadania tematyczne, krzyżówkę i rebusy.

"Gdybym mógł siostro – to bym pamiętał, żeby Ci przynieść w dniu Twego święta kawałek łąki pachnącej majem, piosenkę skowronka..." – tak rozpoczęliśmy składanie życzeń naszym zapracowanym pielęgniarkom. Dalej popłynęły kolejne strofy wierszy oraz gorące teksty z głębi serca małych pacjentów. Do życzeń dzieci dołączyli się wszyscy nauczyciele szkoły szpitalnej. Laurka i wcześniej wykonane przez nie kwiaty oraz uśmiech były podziękowaniem za ich wyjątkowo trudną i odpowiedzialną pracę.

Opracowała: Bożena Wysińska