Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2017/2018

powrót

Dzień Dziecka w Klinice Pediatrii, Alergologii i Gastroenterologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza

   Dnia 29.05.2018 r. na naszym oddziale odbyły się uroczystości związane z obchodami Międzynarodowego Dnia Dziecka, w których uczestniczyli mali pacjenci. Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od powitania zgromadzonych gości i złożenia życzeń wszystkim dzieciom. Wśród życzeń znalazły się te, dotyczące zdrowia, uśmiechu i słońca na każdy dzień, spełnienia marzeń, oddanych przyjaciół oraz radosnej zabawy.
   Festyn rozpoczęliśmy od konkursu plastycznego pt.” Wyspa Szczęśliwości”. Zadaniem uczestników konkursu było narysowanie miejsca, o którym marzą i gdzie byliby szczęśliwi. Dzieci wykazały się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością. Najciekawsze prace zostały nagrodzone, laureaci otrzymali dyplomy i nagrody. Na uroczystość przybyło wielu zaproszonych gości m.in. Pani Małgosia ze Szkoły Podstawowej nr 32, która przedstawiła dzieciom ilustrowany teatrzyk „ jednego aktora.” Dzieci z uwagą śledziły przygody kaczej rodziny. Następnie zaprezentowali się uczniowie z II LO im. Mikołaja Kopernika, którzy przygotowali mnóstwo niespodzianek, aby umilić czas naszym milusińskim. Były zabawy na wesoło, muzyczne zagadki związane z bohaterami bajek i baśni oraz konkursy. Starsi koledzy zaprezentowali także ciekawą zabawę z cieczą nienewtonowską, która sprawiła dzieciom niesamowitą frajdę. Nasze świętowanie kontynuowaliśmy z dziewczętami z Koronowa, które zainicjowały taneczne zabawy i konkursy. Chwilę później do tańca zaprosił wszystkich uczestników instruktor zumby Pan Paweł Milhausen. Przy dźwiękach energetycznej muzyki bawiła się cała sala, a wdzięczne ruchy małych tancerzy zachwyciły dorosłą część publiczności. Następnie na scenie pojawili się aktorzy ze szkolnego teatru Scena G- 20 działającego przy Szkole Podstawowej nr 56. Niebywale utalentowani, i jak zwykle pełni twórczych pomysłów, uczniowie klas gimnazjalnych pod okiem Pani Agnieszki Polisiak – Trzoski przygotowali ciekawą wersję znanych nam wszystkim wierszy Jana Brzechwy. Mogliśmy podziwiać interpretację m.in. takich wierszy jak: „ Kłamczucha”, „Skarżypyta, ”Samochwała” czy „ Staś Pytalski”.Ciekawe stroje i interesująca scenografia sprawiły, że wszystkie dzieci z zainteresowaniem oglądały przedstawienie. Młodych aktorów nagrodzono gromkimi brawami. Na zakończenie do zabawy dołączyli wolontariusze z Fundacji Dr Clown, którzy przyprawili nas o balonowy zawrót głowy. W tym wyjątkowym dniu wszystkie dzieci otrzymały upominki. Zadowolone i uśmiechnięte buzie naszych podopiecznych potwierdziły, że był to dla nich dzień pełen atrakcji i niezapomnianych wrażeń.


Małgorzata Ziętara