Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2017/2018

Dzień Artysty w Szpitalu Uniwersyteckim

1 lutego 2018 r. dla grupy młodzieży naszej szkoły odbył się V Dzień Artysty. Wielu gimnazjalistów i licealistów chętnie włącza się w działalność artystyczną i nierzadko może poszczycić się różnorodnymi talentami. W tym roku, po uroczystym rozpoczęciu, dwie uczennice zaprezentowały nam swoje talenty literackie, które wzbudziły ogólny podziw i zachwyt. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami oddali się manualnym zajęciom twórczym. Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia związane z techniką decoupage opartej na malowaniu specjalnymi farbami butelek, desek i elementów z masy ceramicznej, postarzaniu ich oraz ozdabianiu techniką serwetkową. Niektórzy z uczniów po raz pierwszy mieli okazję wykonywać prace w innych ciekawych technikach, np. iris folding i haft matematyczny. Również miłośnicy tradycyjnej techniki rysunku znaleźli możliwość wykazania swojej ekspresji twórczej poprzez dokańczania fragmentu zdjęcia lub obrazka.
Zajęcia z wykorzystaniem różnych technik plastycznych nie tylko skierowane są na wspomaganie sprawności manualnej. Rozwijają również myślenie twórcze, konstrukcyjne, ułatwiają zapamiętywanie, wreszcie uczą estetyki, dokładności, cierpliwości i dyscypliny.
   Udział w zajęciach artystycznych wyzwolił w uczestnikach warsztatów pasję poznawczą, pozwolił uwierzyć we własne możliwości i uzdolnienia. Po zakończonych warsztatach przygotowano wspólną wystawę prac, na którą serdecznie zapraszamy do Kliniki Psychiatrii.
   Należy nadmienić, że spotkaniu w świecie sztuki towarzyszyła także ciekawa i niezwykle piękna wystawa prac malarskich studentki Akademii Sztuk Pięknych w Toruniu – Magdaleny Gęborys.

Organizatorzy:
Bożena Gęborys