Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2017/2018

powrót

Bajkowozowe spotkanie na oddziale endokrynologii WSD

     25 maja 2018 r. w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy na oddziale endokrynologii miało miejsce kolejne tematyczne spotkanie z Bajkowozem na temat: „Narodziny księżniczki”.
     Na początku zaprezentowano ,,magiczne" przedmioty ukryte w Bajkowozowych szufladkach (m.in. dzwoneczek, kapelusz, pozytywkę, kamień) i dzieci wymyślały ich magiczne przeznaczenie. Następnie zapoznano uczestników z treścią książki Ildiko Boldizsar pt. „Narodziny księżniczki". Rozmowa dotyczyła niematerialnych darów, które każdy z nas otrzymał. Skąd pochodzą? Jakie dary otrzymałam/łem? Jakie chciałabym otrzymać? Które są dla mnie najcenniejsze? Każdy sporządził listę swoich darów. Wspólnie z dziećmi przygotowaliśmy tron dla księżniczki i uczyliśmy się wejścia w rolę bogato obdarowanej księżniczki. Każdy miał możliwość prezentacji swoich darów. Dzieci mogły doświadczyć, jak czuje się osoba obdarowująca i obdarowywana. Na koniec zajęć wszyscy zaangażowali się w wykonanie pracy plastycznej na temat; „Najcenniejszy dar".

Danuta Sarnowska