Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2017/2018

Anioły do mnie wysyłaj … - mikołajkowe spotkanie w WSD

„Na mecie naszego życia zwycięzcą jest tylko dobre serce” jak powiedział Angelus. Dobrym sercem, szczerym uśmiechem i morzem życzliwości, już od 18 lat, obdarzają chore dzieci objęte leczeniem szpitalnym i zajęciami edukacyjnymi przez naszą szkołę, wolontariusze z Bursy nr 1 im. M. Szułczyńskiej.

W dniu 7 grudnia pojawili się liczną grupą, wraz ze swoimi nauczycielami, w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym. Dzieci z rodzicami z wszystkich oddziałów przybyli do „sali malinowej”, by obejrzeć przedstawienie pt. ELFOWE CZARY przeplatane występami wokalnymi wychowanek bursy, występy małych cyrkowców z ZS nr 14 oraz grupy tanecznej ze szkoły tańca BOHEMA.
   Wszystkich zebranych powitała dyrektor szkoły pani Izabela Maciejewska. Wzruszającym momentem były życzenia składane pani Joannie Rusin- opiekunowi wolontariuszy, inicjatorce akcji „Anioły do mnie wysyłaj …”, której dwa dni wcześniej przyznano tytuł Bydgoskiego Opiekuna Wolontariatu 2017 Roku.
   Spotkanie rozpoczęły elfy i ich przygotowania do świąt. Później wystąpili mali cyrkowcy pokazując przeróżne sztuczki, a na koniec grupa taneczna w żywiołowych rytmach przybliżyła dzieci do spotkania ze Św. Mikołajem. Wszystkie elementy łączyły utwory muzyczne śpiewane przez dziewczęta z bursy. Na zakończenie wkroczył Mikołaj z workiem prezentów . Wszyscy chętnie do niego podchodzili, a co odważniejsi śpiewali piosenki lub mówili wierszyki. Każdy został obdarowany paczką- niespodzianką.

Mali i duzi wspaniale się bawili. Na długo pozostaną w pamięci kolorowe postacie i ich występy. Pobyt w szpitalu nie będzie się dzieciom kojarzył tylko z przykrymi zabiegami szpitalnymi. Zabiorą ze sobą życzliwość i uśmiech tych, którzy pamiętają o nich w tym szczególnym, świątecznym okresie.

Opracowała: Beata Kocoń