Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2016/2017

„Kolorowo, wybuchowo…” w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym

W drugim semestrze roku szkolnego 2016/2017 na Oddziale Neurologii Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego odbyła się impreza pt. „Kolorowo, wybuchowo…”, w trakcie której uczniowie gimnazjum szkoły podstawowej mieli okazję wziąć udział w eksperymentach chemiczno-przyrodniczych. Uczestnicy pod kierunkiem nauczycieli samodzielnie wykonywali ciekawe doświadczenia. Wśród zadań znalazły się: tornado w butelce, pływające jajko, jajko kauczuk, wulkan itp. Najwięcej emocji wzbudziło wystrzelenie rakiety i lampa lawa, która mieniła się kolorowymi kuleczkami. W prosty przejrzysty sposób wyjaśniono uczniom procesy reakcji chemicznych prezentowanych doświadczeń. Młodzi pacjenci zadawali wiele pytań, zaspokajając swoją ciekawość poznawczą. Nauczyciele rozbudzili wśród uczniów zainteresowanie otaczającymi zjawiskami oraz zachęcili ich do prowadzenia obserwacji i wyciągania wniosków z doświadczeń i eksperymentów. W trakcie zajęć panowała miła atmosfera. Każdy uczestnik otrzymał „Mini-poradnik” doświadczeń do samodzielnego wykonania w domu.

Opracowanie: A.Osowska, J. Rocławska