Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2016/2017

Zajęcia tematyczne „Idę bezpiecznie do szkoły” w Szpitalu Zakaźnym w Bydgoszczy - zobacz galerię zdjęć

Dnia 5 września 2016 roku na Oddziale Pediatrii, Chorób Infekcyjnych i Hepatologii w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym odbyły się zajęcia tematyczne „Idę bezpiecznie do szkoły”. Dzieci przebywające tego dnia w szpitalu miały okazję zapoznać się i przypomnieć sobie obowiązujące zasady bezpieczeństwa. Zajęcia rozpoczęły się od odczytania wiersza M. Januszko „Do szkoły bezpiecznie!”, który wprowadził uczestników w temat spotkania. Następnie mali pacjenci poznali lalkę Tosię, która szła właśnie do szkoły i zapomniała o zasadach bezpieczeństwa. Dzieci z prowadzącymi omówiły zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, postępowanie w przypadku spotkania agresywnego psa oraz kontaktu z nieznajomą osobą. Kolejnym zadaniem było rozpoznanie i nazwanie znaków drogowych oraz zaprojektowanie ulicy z prawidłowo rozmieszczonymi znakami drogowymi. Była też chwila na zabawę pojazdami, które poruszały się zgodnie z ustawionymi znakami. Gdy wydawało się, że Tosia jest już przygotowana do drogi , dzieci zauważyły, że jej plecak zawiera przedmioty, które w szkole są zbędne. Postanowiły zatem sprawdzić , co zawiera plecak i prawidłowo go spakować w rzeczy potrzebne w szkole. Prawidłowe zapakowanie plecaka sprawiło dzieciom wiele radości. Wybuchy śmiechu towarzyszyły wszystkim, gdy z plecaka wyciągnięto siatkę na motyle, pompkę rowerową, latarkę, lakier do paznokci, popcorn do mikrofali oraz zabawki. Plecak został zapakowany ponownie w rzeczy, w szkole potrzebne, np. piórnik, klej, linijkę, zeszyt, książkę, farbki, itp. Uczestnicy spisali się na medal- prawidłowo wykonali wszystkie zadania. Tosia mogła już bezpiecznie udać się do szkoły. Na pożegnanie przygotowała dla dzieci upominki. Wszyscy świetnie się bawili i przypomnieli sobie zasady bezpiecznej drogi do szkoły.

Opracowała : J. Rocławska