Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2016/2017

Wigilijne spotkanie z elfami w Szpitalu Zakaźnym - zobacz galerię zdjęć

Dnia 19 grudnia 2016 roku na Oddziale Pediatrii, Chorób Infekcyjnych i Hepatologii Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy, odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne z uczniami naszej szkoły. W tym roku, bardzo zajęty święty Mikołaj wysłał swoich pomocników, aby pomogli mu w przygotowaniu świąt Bożego Narodzenia. W szpitalu zjawiły się dwa wesołe elfy, które postanowiły wyręczyć biednego, zapracowanego świętego Mikołaja i wręczyć dzieciom prezenty. Elfy przywiozły ze sobą sporo zadań, których rozwiązanie miało pomóc w przygotowaniu do świąt. Najpierw każdy odgadywał zagadki z zagadkowej choinki. Niełatwe zadanie dla małych elfów, ale proste dla każdego ucznia. Na choince, zamiast zwykłych bombek, wisiały karteczki z wierszykami-zagadkami. Nasi mali pacjenci bez trudu odpowiadali na pytania związane z tradycją i obrzędami świąt bożonarodzeniowych. Święty Mikołaj przygotował również listę świątecznych zakupów, ale psotne chochliki dopisały do niej mnóstwo rzeczy zupełnie niepotrzebnych i niezwiązanych ze świętami Bożego Narodzenia. Na szczęści elfy mogły liczyć na pomoc uczniów szkoły szpitalnej, którzy w rekordowym tempie powykreślali z listy zbędne przedmioty. Święty Mikołaj podarował elfom, również worek pełen świątecznych prezentów. Niestety, psotne renifery wrzuciły do niego prezenty, które same chciałyby otrzymać. I znowu elfom pomagali mali pacjenci, którzy zdecydowali, które prezenty nie mogą znaleźć się w pracowni świętego Mikołaja. Każdy z uczestników wesołego spotkania z elfami, otrzymał świąteczny podarunek oraz możliwość zrobienia sobie z nimi zdjęcia. Miło było zobaczyć, jak na twarzach małych pacjentów zagościł uśmiech. Wszyscy bardzo cieszyli się z otrzymanych prezentów. Mamy nadzieję, że kolejne spotkanie wigilijne będzie równie udane i radosne.