Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2016/2017

powrót

Wigilijne spotkania w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym - zobacz galerię zdjęć

20 grudnia wszystkie dzieci, przebywające na leczeniu w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym, przeżywały spotkania wigilijne. Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, dlatego uczyniliśmy wszystko, aby mimo choroby i pobytu w szpitalu, dzieciom kojarzył się z dobrymi przeżyciami i radością.

Tego dnia w uroczysty nastrój wprowadzili nas uczniowie z Młodzieżowego Koła Teatralnego działającego w Gimnazjum nr 32 w Bydgoszczy. Młodzi aktorzy wspólnie z paniami nauczycielkami przygotowali świąteczne przedstawienie oraz zaprosili nas do wspólnego kolędowania. Dzieci ich rodzice, dyrekcja i personel medyczny szpitala oraz nauczyciele szkoły szpitalnej bardzo chętnie włączyli się do śpiewania kolęd. Było bardzo miło, a dźwięki rozbrzmiewających melodii sprawiły, że poczuliśmy się jak jedna wielka rodzina.

W trakcie spotkania ciepłe słowa świątecznych życzeń skierowali do wszystkich zebranych w sali malinowej – pan Edward Hartwich – dyrektor szpitala i pani Izabela Maciejewska – dyrektor szkoły.

Już od wielu lat przedświąteczne przygotowania są wpisane w życie oddziałów. Piękne i pomysłowe dekoracje oraz błyszczące choinki to elementy zdobiące szpitalne korytarze, świetlice i sale. Co roku staramy się by tuż przed świętami zgromadzić przy tradycyjnym stole całą społeczność oddziałów. Również w to wtorkowe przedpołudnie dzieci i ich rodziny oraz personel medyczny i pedagogiczny, połączył wigilijny stół, biały opłatek i słodki poczęstunek. O pacjentach szpitala nie zapomniał także Św. Mikołaj, który rozdawał wszystkim dzieciom piękne upominki i słodycze. Cieszymy się bardzo, że udało nam się stworzyć w szpitalu chociaż namiastkę tych wyjątkowych Świąt z ich magicznym klimatem, radością i przesłaniem miłości.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, dzięki którym wigilijne stoły na ośmiu oddziałach obfitowały w dobra a worek Św. Mikołaja wypełniony był po brzegi prezentami.

Szczególnie ciepłe słowa kierujemy do pracowników firmy Atos, którzy kolejny raz pamiętali o pacjentach szpitala dziecięcego. Świąteczne upominki, słodycze, soki i owoce podarowali także: pracownicy firmy Marwit, pracownicy Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, pan Jacek Zieliński - Prezes Zarządu firmy Nicrometal, pan Roman Worzała - koordynator projektu Nicro - Plast, Zarząd firmy Baustoff+Metal, państwo Natalia i Sławomir Włodarczyk a także pracownicy Polskiego Związku Głuchych - Oddziału Kujawsko - Pomorskiego.

Dziękujemy za wszelką pomoc, bez której realizacja takiego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa. Niech uśmiech chorych dzieci towarzyszy Państwu w codziennym pokonywaniu prozy życia.