Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2016/2017

powrót

Wigilia w klinice Pediatrii, Alergologii i Gastroenterologii - zobacz galerię zdjęć

Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania. Także u nas w klinice Pediatrii, Alergologii i Gastroenterologii w Szpitalu Uniwersyteckim Nr 1 nastał cudowny dla wszystkich czas.

W świątecznej atmosferze 15 grudnia odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. W udekorowanej świątecznie świetlicy wraz z zaproszonymi gośćmi spędziliśmy ten dzień w wyjątkowej, świątecznej atmosferze. Obejrzeliśmy jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej Nr 19 w Bydgoszczy. Uroczystość uświetnili również muzycy grający na gitarze, flecie poprzecznym, skrzypcach oraz swoim śpiewem.

Po części artystycznej i ciepłych życzeniach dzieliliśmy się opłatkiem, a przy wigilijnym stole śpiewaliśmy kolędy. Dzieci również otrzymały paczki świąteczne, które zostały zebrane m.in. podczas zbiórki Biały Miś 3.

Te miłe chwile nie tylko utrwaliły dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze pozwoliły choć na chwilę zapomnieć o szpitalnej rzeczywistości i nawiązać bliskie relacje rówieśnicze. Były to chwile pełne magii, uroku i radości.

 

Opracowała: Marta Modrzyńska