Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2016/2017

Warsztaty plastyczne na Endokrynologii i Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym - zobacz galerię zdjęć

Odkrywanie talentów drzemiących w dzieciach przebywających na leczeniu w szpitalu można było zaobserwować na warsztatach plastycznych zorganizowanych przez wolontariuszy GPS oraz 4don4lord w ramach projektu Laboratorium życia – aktywne postawy młodzieży. Spotkanie odbyło się 10 grudnia na oddziałach Neurologii oraz Endokrynologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym.

W przedświątecznych warsztatach młodzież opowiedziała dzieciom czym jest adwent, mieli dla nich przygotowane zagadki, łamigłówki oraz krzyżówkę. Nie zabrakło również zabaw manualnych z balonami takich jak balonowe pieski, które dzieci wykonały własnoręcznie. Następnie młodzież zaproponowała dzieciom wykonania prac plastycznych związanych ze zbliżającym się świętami. Dzieci miały okazję wykonać kartki bożonarodzeniowe, choinki, ozdoby świąteczne w postaci aniołków. Każde z przedsięwzięć było dostosowane do danej grupy wiekowej oraz przygotowane z dużą starannością.

Dzieci z natury są kreatywne, dlatego tę wspaniałą zdolność należy w nich pielęgnować i rozwijać. Jak pokazuje praktyka, kształcenie i rozwijanie umiejętności artystycznych stanowi podstawę rozwoju twórczości dziecięcej. Celem warsztatów było m.in. rozwijanie twórczej inicjatywy dzieci, pomysłowości, a przede wszystkim wiary we własne siły, poznanie różnych technik plastycznych.

Podczas wykonywania prac plastycznych przez dzieci widoczne było zaangażowanie oraz chęć osiągnięcia celu. Pozwoliło to na stworzenie pięknych prac plastycznych o tematyce świątecznej, przy czym dzieci wykazały się oryginalnością i pomysłowością.

Dziękujemy bardzo wolontariuszom za poświęcony czas, umilenie chwil spędzonych w szpitalu oraz oderwanie się choć na chwilę od szpitalnej rzeczywistości!

Opracowała: Marta Modrzyńska