Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2016/2017

Teatrzyk „A-Psik” oraz Iluzjonista w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym - zobacz galerię zdjęć

Kolejny już raz w sobotnie przedpołudnie w naszej Sali Malinowej 21 stycznia w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym mieliśmy okazję gościć wspaniałych aktorów z teatrzyku „A-psik” z przedstawieniem „Bałagan w głowie czyli wiersze, rymy i śmieszne miny”. W rolę aktorów wcielili się wolontariusze z Fundacji „Dr Clown”, którzy po mistrzowsku wcielili się w rolę Pawła i Gawła czy Panny Katarzyna z wiersza J. Brzechwy „Katar”.

Gościem specjalnym podczas spotkania był Mariusz Czajka – Iluzjonista. Przeniósł on dzieci w zaczarowany świat magii. Mali i duzi pacjenci mieli okazję brać udział w nie jednej sztuczce. Chętnie nagradzały każdy pokaz gromkimi brawami. Długo na naszych oddziałach opowiadaliśmy sobie o czarach i nadal zastanawiamy się jak szklaną butelkę można zgnieść w papierowej torbie oraz jak z pociętej liny na kawałki nagle powstaje lina w całości? Może kiedyś się dowiemy?

Dla dzieci były przygotowane również zagadki, piosenki z pokazywaniem oraz małe upominki w postaci kolorowych, uśmiechniętych baloników. W przedobiednich zabawach, śpiewach miały okazję wziąć udział dzieci ze wszystkich oddziałów.

Serdecznie dziękujemy przybyłym gościom za spędzony czas, uśmiech i radość a zarazem liczymy na kolejne spotkania pełne wrażeń, magii i radości. Bo wiadomo nie od dziś że „Śmiech to zdrowie”

Opracowała: Marta Modrzyńska