Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2016/2017

Teatrzyk wielkanocny w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym

Dnia 12 kwietnia na oddziale kardiologii Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy gościliśmy panią Katarzynę Torzewską – autorkę teatrzyków dla dzieci. Sztuka teatralna, w której uczestniczyły dzieci i ich rodzice z oddziału kardiologii, chirurgii, endokrynologii i pneumonologii związana była ze świętami Wielkiej Nocy. Opowiadała ona historię pięciu zajączków, którym powierzone zostało zadanie przeniesieni wielkanocnego jajka do zagrody. Droga, którą musieli przebyć bohaterowie opowiadania była długa i niebezpieczna. Prowadziła przez łąki i mostek nad rzeczką. Zajączki na swej drodze spotykały inne zwierzątka, które przeszkadzały im w dotarciu do celu. Tylko jednemu, najmniejszemu zajączkowi udało się bezpiecznie przenieść jajko do zagrody. To właśnie on okazał się prawdziwym Zajączkiem Wielkanocnym. Pani Katarzyna sama wykonuje rekwizyty, dekoracje i pisze teksty swoich przedstawień. Oryginalność tych przedstawień sprawia, że cieszą się one tak wielką popularnością i wzbudzają zachwyt wśród widzów w każdym wieku. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy gościć panią Katarzynę Torzewską w bydgoskim szpitalu dziecięcym.

Panią Katarzynę Torzewską zaprosiły:
Monika Musiał
Małgorzata Sakowska