Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2016/2017

Teatrzyk A-psik rozweselił sobotnie przedpołudnie w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym

To, że uśmiech pomaga przetrwać trudne chwile wiemy już od dawna i dlatego 19 listopada 2016 roku wolontariusze z „Fundacji Dr Clown” kolejny raz odwiedzili pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy. Tym razem było to teatralne spotkanie z poezją Jana Brzechwy. Serdeczna i radosna atmosfera panująca podczas występów oraz pomysłowa i ciekawa interpretacja wierszy, pozwoliła wszystkim uczestnikom odreagować stres związany z chorobą i pobytem w szpitalu. Dzieci nawiązały spontaniczny dialog z aktorami, aktywnie słuchały recytowanych wierszy i odważnie odpowiadały na pytania i zagadki. Wspólne śpiewanie popularnych piosenek do tekstów Brzechwy, pląsy i zabawy ruchowe sprawiły, że chętnych do wyjścia na środek sceny przybywało z minuty na minutę.

Wszystkie dzieci otrzymały śmieszne, czerwone nosy i kolorowe balony, które mają przywoływać uśmiech i przypominać im o wspólnie spędzonych chwilach. Goście w podziękowaniu za trud jaki włożyli w przygotowanie i wystawienie inscenizacji obdarowani zostali upominkami, własnoręcznie wykonanymi przez pacjentów szpitala w ramach zajęć szkolnych.

Wolontariuszom „Fundacji Dr Clown” dziękujemy za pamięć i zrozumienie potrzeb chorych dzieci. Jednocześnie gratulujemy wspaniałego pomysłu oraz talentów aktorskich.