Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2016/2017

Teatr z Krakowa na Oddziale Kliniki Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego nr 1

Dnia 19 maja na Oddział Kliniki Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 zawitali aktorzy teatru "O rety" z Krakowa z Fundacji Polskiej Grupy Energetycznej. Przedstawili oni sztukę pt "Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni".

Mali pacjenci bacznie obserwowali akcję na scenie. Prezentowane wydarzenia sztuki dotyczyły edukacji dla bezpieczeństwa. Pokaźnych rozmiarów kukiełki uczyły dzieci prawidłowej obsługi urządzeń technicznych. Profesjonalnie wykonane rekwizyty przedstawiające sprzęt gospodarstwa domowego przestrzegały przed niebezpieczeństwami czyhającymi na tych, którzy nieprawidłowo je eksploatują. Wspaniały występ krakowskich artystów z pewnością przekonał młodych widzów o ważności i konieczności stosowania zasad bhp. Aktorzy umilili pacjentom pobyt na oddziale, wzbogacili w pozytywne emocje i "namalowali" uśmiech na ich twarzach.

Wdzięczni widzowie wręczyli artystom laurkę z podziękowaniem, nagrodzili ich gromkimi brawami oraz stanęli do wspólnej pamiątkowej fotografii.

Opracowanie:
Anna Wodzińska