Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2016/2017

"Światowy Dzień Pluszowego Misia" w szpitalu im. A. Jurasza - zobacz galerię zdjęć

Dnia 24.11.2016 mieliśmy okazję spotkać się i świętować w Klinice Pediatrii, Alergologii i Gastroenterologii w Szpitalu Uniwersyteckim Nr 1 im. dr. A. Jurasza wraz z dziećmi „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Celem imprezy było między innymi: przybliżenie dzieciom, w sposób bardzo przystępny historii powstania pluszowego misia, przedstawienie różnych sylwetek misiów - bohaterów literackich, filmowych i muzycznych- Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Gumisiów, Troskliwych Misiów czy Misia Yogi; zachęcenie do poszanowania zabawek, wdrażanie do wypowiedzi na bliski dzieciom temat. Zabawa była znakomita, wszystkim dopisywał dobry humor, nie brakowało także ochoty do pląsów – Jedna łapka, druga łapka ja jestem niedźwiadek. Miodowe zagadki zostały rozwiązane przez dzieci w mgnieniu oka. Uczestnicy mieli również okazję wykonać swoje własne misie z papieru. Całe spotkanie zostało uwieńczone rozdaniem pluszowych maskotek oraz wręczeniem medali. Szkoda, że to spotkanie minęło tak szybko!

Opracowała: Marta Modrzyńska