Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2016/2017

Spóźniony prezent na Dzień Dziecka w Klinice Psychiatrii

Dnia 08.06.2017 w Klinice Psychiatrii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 na oddziałach dziennym i stacjonarnym zawitali niezwykli goście z grupy teatru improwizacyjnego „Łomatko”. Ich występ był spóźnionym prezentem z okazji Dnia Dziecka co pozwoliło nam trochę wydłużyć radosne świętowanie. Z połączenia ich talentów i zaangażowania oraz wyobraźni naszych podopiecznych powstały dwa zupełnie niepowtarzalne przedstawienia. Nasi goście sprawili, że Klinika wypełniła się śmiechem od kuchni po ostatnie sale oddziału. Z pewnością był to czas, w którym dzieci i młodzież zapomnieli w jakim są miejscu i z jakich przyczyn znaleźli się w szpitalu. Aktorzy udowodnili nam również, że do tego aby powstało wspaniałe przedstawienie wcale nie trzeba wielkiej sceny, wydumanych dekoracji i bogatych kostiumów. Wystarczy wyobraźnia i chęć przekazania czegoś ciekawego.

Bardzo serdecznie dziękujemy grupie impro „Łomatko” za popołudnie pełne dobrej zabawy. Mamy jednocześnie cichą nadzieję, że to nie było nasze ostatnie spotkanie.

opracowała: Marta Kozłowska