Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2016/2017

Spotkanie z ornitologiem w Szpitalu Uniwersyteckim Nr 1 – Gastroenterologia, Onkologia - zobacz galerię zdjęć

Na dworze już mróz, śnieg pada spoglądając przez okno tą zimową porą wydawać by się mogło, że nic ciekawego na dworze się nie dzieje, tymczasem uczniowie z Kliniki Gastroenterologii oraz Onkologii spotkali się 11 stycznia z ornitologiem, panem Dawidem Kilonem by dowiedzieć się jak najwięcej o ptakach, które żyją w naszym kraju.

Podczas zajęć dzieci miały możliwość dowiedzieć się na czym polega praca ornitologa oraz poznać ciekawostki z życia niektórych gatunków ptaków m.in. jak i które ptaki się kamuflują, który ptak jest największy oraz najmniejszy, jakie odgłosy wydają ptaki. Ciekawa prezentacja multimedialna pozwoliła na obejrzenie gatunków ptaków zamieszkujących teren bydgoski.

Niezwykle interesująca była możliwość oglądania obrączek różnorodnych rozmiarów. Uczniowie mieli również okazję oglądać pióra różnych ptaków oraz schować się pod skrzydłami orła. Pan ornitolog zachęcał również do mądrego i odpowiedzialnego dokarmiania ptaków w trudnym dla nich okresie jakim jest zima.

Spotkanie było niesamowitym doświadczeniem dla małych i dużych pacjentów, którzy mogli dowiedzieć się i poznać pracę ornitologa a zarazem uświadomić sobie jak wiele gatunków ptaków lata po naszym polskim niebie.

Opracowała: Marta Modrzyńska