Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2016/2017

powrót

Spotkanie z gościem z Anglii - zobacz galerię zdjęć

Hrabstwo Yorkshire to klimatyczny obszar z malowniczym krajobrazem. Z niego właśnie pochodzi nasz gość Pan Arran Garside, który w dniu 11.04.2017 r. w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dra Jurasza przybliżył naszym uczniom z gimnazjum i liceum brytyjskie zwyczaje związane z Wielkanocą oraz opowiedział o sonie i swoich przygodach w naszym kraju.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Panią Annę Szopę, nauczycielkę języka niemieckiego we współpracy z Panem Pawłem Wysińskim, nauczycielem języka angielskiego. Dzięki uprzejmości Pana Arrana, który na co dzień pracuje w szkole językowej International House, uczniowie mieli okazję poznać bliżej kulturę brytyjską od rodowitego mieszkańca, ćwiczyć umiejętności słuchania ze zrozumieniem, a także wykorzystać w praktyce swoje umiejętności językowe zadając pytania na temat jego zainteresowań, rodziny, przygód, czy planów na przyszłość.

Wizyta naszego gościa zakończyła się wręczeniem przez ucznia ręcznie robionego, wielkanocnego podarku i wspólną fotografią.

Opracowanie: Paweł Wysiński