Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2016/2017

Spotkania z Bajkowozem w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym - zobacz galerię zdjęć

Dnia 18 października w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy odbyło się spotkanie miłośników literatury pięknej z magicznym Bajkowozem. To kolejne zajęcia, podczas których wraz z małymi pacjentami zaglądaliśmy do tajemniczych szuflad Bajkowozu, odkrywaliśmy historię znajdujących się tam przedmiotów i dyskutowaliśmy o swoich ulubionych lekturach. Tym razem rozmawialiśmy również o tolerancji. Głośno czytaliśmy opowiadania pani Maliny Prześlugi-Delimaty pt. „Jaś Lis”. Książka ta uświadomiła mam jak ważna jest akceptacja tych, którzy różnią się od nas wyglądem, poglądami, a wykonany z origami lisek stał się symbolem akceptacji tzw. „inności”. Nad całym spotkaniem i dobrą atmosfera czuwał, jak zwykle, Duch Bajkowozu, którego wszyscy uczestnicy serdecznie pozdrawiają!