Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2016/2017

Przedstawienie teatralne „Na wyspach Bergamutach” w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym - zobacz galerię zdjęć

Dnia 25.10.2016 r. w ramach projektu edukacyjnego „Książka na jesienne wieczory” mieliśmy okazję gościć na oddziale Pediatrii, Hematologii, Onkologii i Reumatologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym dzieci ze świetlicy „Polanka” z przedstawieniem teatralnym pt. „Na wyspach Bergamutach”. Grupa teatralna wystąpiła z fragmentami, wierszami z Akademii Pana Kleksa. Dzieci oglądające występ były bardzo ożywione a zarazem zainteresowane jego treścią, niektóre z nich nawet recytowały wraz z aktorami ulubione wiersze Jana Brzechwy. Po występie mali pacjenci mieli okazję wziąć udział w zajęciach plastycznych przygotowanych przez Panią Joannę Perszon (opiekunkę grupy teatralnej), która pokazała dzieciom w jaki sposób można robić kleksy a później do nich dorysowywać oraz doklejać różne rzeczy. Przedstawienie oraz zajęcia plastyczne spotkały się z dużym entuzjazmem ze strony podopiecznych szpitala. W całym przedsięwzięciu miały okazję uczestniczyć dzieci z różnych oddziałów: Endokrynologii, Neurologii oraz z Rehabilitacji.

Opracowała: Marta Modrzyńska