Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2016/2017

Podsumowanie akcji "Biały Miś 3"

To już trzeci raz kiedy Zespół Szkół Nr 33 Specjalnych dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy jest inicjatorem akcji „Biały Miś 3”, przeprowadzonej w dniach 01.09.2016 – 01.12.2016.

Celem tegorocznej akcji była zbiórka nowych zabawek, maskotek, książeczek, gier dydaktycznych i artykułów szkolnych na prezenty z okazji Mikołajek i Wigilii dla naszych uczniów z kl. I-III SP, IV-VI SP, klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przebywających na leczeniu na oddziałach dziecięcych bydgoskich szpitali. W tym roku zebrano również używane zabawki, książeczki, puzzle oraz gry. Przedmioty te w bardzo dobrym stanie trafiły już na oddziały naszych szpitali.

Nasze przedsięwzięcie wsparły placówki oświatowe, instytucje publiczne, osoby prywatne – niektóre z nich pragną pozostać anonimowe. Serdeczne podziękowania kierujemy do Stowarzyszenia „Podaj rękę”, OPP Majka Fundacja Sedeka, Przedszkola Niepublicznego „Biedroneczka”, Przedszkola Niepublicznego „Buziaczek”, Katolickiego Niepublicznego Przedszkola Św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy, Zespołowi Szkół im. M. Rejewskiego w Bydgoszczy, International School of Bydgoszcz, Szkole Podstawowej Nr 2 w Koronowie, Zespołowi Szkół Nr 23 w Bydgoszczy, Szkole Podstawowej im. J. Verne’a w Białych Błotach, Pani pedagog wraz z uczniami z Liceum Ogólnokształcacego Nr 3 w Bydgoszczy oraz osobom prywatnym Państwu Agacie i Marcinowi Owieśnym, Pani Marii Wesołowskiej, Panu Maciejowi Dończykowi.

Jesteśmy wdzięczni, że dzięki życzliwości i hojności wszystkich darczyńców dzieci przebywające w szpitalach będą mogły choć na chwilę zapomnieć o stresach związanych z hospitalizacją i wspominać z radością ten szczególny, świąteczny czas.

Dziękujemy wszystkim, którzy z wielkim zaangażowaniem i życzliwością wsparli naszą akcję. Mamy nadzieję na dalsze wspólne działania na rzecz dzieci, ponieważ wierzymy, że: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” (Janusz Korczak)

Organizatorzy akcji:

mgr Marta Modrzyńska, mgr Beata Kocoń, mgr Joanna Grochowska