Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2016/2017

Nietypowy pierwszy czerwca w Klinice Psychiatrii

Dzień Dziecka to święto bardzo ważne nie tylko dla uczniów naszej szkoły. Zwykle wiąże się z licznymi festynami, niespodziankami, atrakcjami dla małych i trochę większych. Jak co roku uczniowie przebywający na leczeniu w oddziale dziennym Kliniki Psychiatrii uczcili wraz z nauczycielami to święto przyjemnym wyjściem poza mury szpitala, tym razem jednak stało się to dzień wcześniej. Natomiast 1 czerwca młodzież postanowiła zorganizować sobie czas trochę inaczej. Wraz z nauczycielami wybrali się do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza. Spotkali się tam ze starszymi osobami, które wymagają codziennej opieki i pomocy oraz profesjonalnej pielęgnacji, usprawnienia rehabilitacyjnego, kontynuacji leczenia przewlekłego, a także osoby w okresie poszpitalnym na czas zdrowienia i rekonwalescencji.

Spotkanie to miało na celu integrację naszej młodzieży ze środowiskiem lokalnym ale także uwrażliwienie ich na potrzeby osób starszych. Uczniowie przygotowali wiele propozycji spędzenia wspólnie czasu: warcaby, opowiadania do przeczytania, warsztat malarski. Kiedy już trochę się poznaliśmy i poczuliśmy się pewniej w swoim towarzystwie nasza uczennica zaproponowała wspólne malowanie martwej natury. Czas upłynął nam twórczo, przy miłej rozmowie. Było to dla nas nowe i za razem bardzo cenne doświadczenie. Uczniowie wspólnie przyznali, że czas spędzony z seniorami był dla nich wartościowy i wyrazili chęć powtórzenia takiego spotkania. Mamy nadzieje, że również nasi gospodarze mają wyłącznie pozytywne wspomnienia z tego dnia, oraz że jeszcze się spotkamy.

Marta Kozłowska