Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2016/2017

Mikołajki w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym jak zawsze w gronie przyjaciół - zobacz galerię zdjęć

Nauczyciele i wychowankowie z Bursy nr 1 im. Małgorzaty Szułczyńskiej w Bydgoszczy już 17 raz zorganizowali dla wszystkich pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego przedświąteczne spotkanie z Mikołajem. Tegoroczna wizyta w ramach projektu Anioły do mnie wysyłaj, odbyła się pod hasłem „Mikołajkowe czary”. Jak co roku piękna inscenizacja, świąteczna atmosfera, śpiewy, tańce i podarunki sprawiły, że pacjenci szpitala mogli poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia.

W malinowej sali zgromadziło się mnóstwo osób. Dzieci, ich rodziców oraz przybyłych gości powitała dyrektor ZS Nr 33 pani Izabela Maciejewska. W imieniu pracowników szpitala ciepłe słowa do pacjentów skierował dyrektor WSD pan Edward Hartwich.

Wszyscy uczestnicy, z ogromną przyjemnością obejrzeli ciekawą inscenizację ze świątecznym przesłaniem w wykonaniu wolontariuszy z bursy. Ich wspaniałe stroje i aktorskie talenty podobały się zarówno maluchom jak i tym trochę „starszym”.

Dużo radości wniosła także grupa cyrkowa z Zespołu Szkół nr 14 w Bydgoszczy. Ich zręczne ręce i wysportowane ciała wprawiły publiczność w euforię. Piłki, koła, chustki i talerze unosiły się w powietrzu niczym ptasie piórka, a mini pokaz iluzji oraz figury akrobatyczne i gimnastyczne prezentowane przez dzieci zachwyciły widownię.

Równie atrakcyjny i dynamiczny okazał się występ grupy tanecznej z MDK-u nr 5 w Bydgoszczy. Mała scena w niczym nie przeszkodziła tancerzom, którzy z ogromnym zaangażowaniem udowodnili, że są bardzo zgrani i zdolni.

Świątecznego smaku i zapachu wnieśli do szpitalnych sal uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Bydgoszczy, którzy rozdawali pomysłowo i estetycznie zapakowane pyszne pierniki.

Na koniec jak przystało na spotkanie mikołajkowe, dzieci odwiedził święty Mikołaj z ogromnym workiem (bowiem musiał pomieścić w nim prezenty dla wszystkich pacjentów szpitala). Świta dotarła także do dzieci, które z przyczyn zdrowotnych nie mogły przyjść do sali malinowej gdzie odbywała się impreza.

Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniu tego wyjątkowego spotkania. Było wspaniale, radośnie i bardzo świątecznie. Cieszymy się, że co roku możemy liczyć na naszych niezawodnych przyjaciół.

"Cokolwiek w życiu dajesz od siebie dostajesz z powrotem"