Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2016/2017

Mikołajki na Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Dzieci i Młodzieży - zobacz galerię zdjęć

Na Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Uniwersyteckim im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy w tym roku zawitali wolontariusze z Fundacji Doktor Clown. Dzieci obdarowane zostały przez nich wyjątkowymi prezentami. Dodatkowo otrzymały upominki mikołajkowe ufundowane przez Fundację ,,Dar Pomocy”. Przez oddziały chirurgii dziecięcej, ortopedii i okulistyki przeszły również: Mikołaj i renifery ze szkoły szpitalnej. Nauczyciele przygotowali dla swoich wychowanków prezentację multimedialną, w której uczniowie zapoznali się z tradycjami mikołajkowymi. Dużym powodzeniem cieszyła się zabawa w której dzieci rysowały portret Świętego Mikołaja z zamkniętymi oczami. Uczniowie brali również udział w zabawie ,,Czarodziejski worek”. Wykonali wydzierankę „Mikołaj” oraz przestrzenną postać renifera z materiałów papierniczych. Był to dzień pełen niespodzianek i na pewno pozostanie wszystkim uczestnikom na długo w pamięci.

Prowadzący:

A. Wodzińska, I. Górczyńska, B. Wysińska