Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2016/2017

powrót

Fundacja Profesora Ciekawskiego zawitała ponownie w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym - zobacz galerię zdjęć

Dzieci z Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego długo będą pamiętały wtorek 22 listopada. Tego dnia, na pozalekcyjnych zajęciach wychowawczych gościliśmy profesora Ciekawskiego. Było bardzo kolorowo, wybuchowo, ogniście, naukowo i edukacyjnie. Każde doświadczenie wprawiało w zachwyt wszystkich obserwatorów - małych, dużych i tych całkiem dorosłych. W spotkaniu uczestniczyli pacjenci z siedmiu oddziałów, ich rodzice, nauczyciele naszej szkoły oraz personel medyczny.

Pan Damian w bardzo interesujący sposób wyjaśniał różnorodne zjawiska fizyczne i reakcje chemiczne, z którymi mamy do czynienia na co dzień i z których nie zawsze sobie zdajemy sprawę. Ci bardziej spragnieni sensacji i rewelacji z niecierpliwością czekali na wielki wybuch, ścianę ognia i… doczekali się. Na szczęście wszystko było pod kontrolą prowadzącego zajęcia i dlatego ani na chwilę nie zwątpiliśmy, że jest bezpiecznie.

Trudno określić co najbardziej spodobało się dzieciom. Przebity patykiem balon nie pękał i ciekawie zachowywał się w kontakcie z ciekłym azotem, płyny w menzurkach w tajemniczy sposób zmieniały kolory, dym przybierał koliste kształty i poprawiał rozwichrzone fryzury uczestników, ogień gasł w niewyjaśnionych okolicznościach, chmury oplatały nasze nogi, a pan Damian ze stoickim spokojem, poczuciem humoru i naukowym podejściem tłumaczył wszystkie zachodzące zjawiska.

Już wiemy, że w naturze nic nie śmierdzi (mimo, że tak nam się czasami wydaje), ma tylko specyficzny zapach. Na szczęście „nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym więcej jesteś jej spragniony”. My po spotkaniu z profesorem Ciekawskim jesteśmy już ciekawi kolejnej kropli wody ze źródła nauki.

Serdecznie dziękujemy Panu Szymonowi Paprockiemu – prezesowi Fundacji Profesora Ciekawskiego oraz pracownikom, którzy przybyli do nas na spotkanie, za tak wyjątkowe i radosne warsztaty. Jesteśmy przekonani, że uśmiechnięte twarze pacjentów szpitala są najlepszym dowodem wdzięczności.

Opracowała Maria Górska