Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2016/2017

Dzień Dziecka w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza

Dnia 31 maja o godz. 10.00 rozpoczęliśmy wspaniałą zabawę w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy, świętując wraz z naszymi podopiecznymi Międzynarodowy Dzień Dziecka. Swoją obecnością zaszczycili nas dostojni goście: Dyrektor Szpitala - pan Jacek Kryś, Dyrektor ds. Pielęgniarstwa - pani Mirosława Ziółkowska, Dyrektor ds. Lecznictwa - pan Jacek Manitius, Dyrektor naszej szkoły - pani Izabela Maciejewska, Wicedyrektor - pani Alicja Cierżnicka, oraz Kierownik naszej Kliniki - pan profesor Mariusz Wysocki. Najważniejszymi uczestnikami festynu, z racji obchodzonego święta, były dzieci i młodzież aktualnie przebywająca w Klinice na leczeniu.

Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od powitania zgromadzonych gości i złożenia życzeń wszystkim Dzieciom. Wśród życzeń znalazły się te, dotyczące zdrowia, radości z każdego dnia, niezapomnianych wrażeń oraz wspaniałej zabawy. Festyn rozpoczęliśmy podsumowaniem i ogłoszeniem wyników konkursu historyczno - przyrodniczego „Znam swoją Ojczyznę" zorganizowanego przez naszą szkołę. Nagrodzone dzieci otrzymały miłe prezenty od przewodniczącej Rady Osiedla Bielawy pani Eleonory Rojewskiej – fundatora nagród. Laureatów konkursu nagrodzono wielkimi brawami.

Nasze uroczystości na początku uświetnił występ zespołu hip-hopowego „Spiro” z Młodzieżowego Domu Kultury Nr 2 w Bydgoszczy pod kierunkiem Marzenny Skowrońskiej. Rytmiczne, taneczne ruchy dziewcząt z zespołu poderwały wszystkich do tańca. Kolejnym elementem programu był pokaz militariów zaprezentowany przez Grupę Rekonstrukcyjną Sekcji Taktyczno - Terenowej Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy pod kierownictwem Pana Michała Kubackiego. Szczególnie chłopcy byli zafascynowani uzbrojeniem "komandosów". Nasze świętowanie kontynuowaliśmy przy wspólnym śpiewaniu razem z Zespołem „To i Owo” pod kierunkiem Pani Lilianny Pawlak-Kozłowskiej oraz ruszając się w rytm tańców latynoamerykańskich wraz z Panią Anną Knasińską oraz mistrzem tańca Pawłem Milhausenem. Niesamowitym zainteresowaniem cieszył się pokaz magii Pana Arkadiusza Wiatrowskiego. Magik pokazał nam swoje czarodziejskie sztuczki zachwycając zręcznością, iluzją i czarem. Świetnie się wszyscy bawiliśmy. Każdy chciał podpatrzeć triki w wykonaniu mistrza. Szczęśliwy był ten, którego magik poprosił o pomoc. Punktem kulminacyjnym festynu był występ „Orkiestromaniaków” pod kierownictwem Pani Anety Werachowskiej.

Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi występami uświetnili imprezę i stworzyli wspaniałą atmosferę wspólnej zabawy. Dziękujemy również tym, którzy pomogli nam zebrać prezenty, słodycze, napoje i owoce. Dzieci miały do nich dostęp przez cały czas trwania festynu. Przygotowałyśmy stoły pełne łakoci i zdrowych napojów. Dzięki życzliwości i oddaniu wspaniałych ludzi, którzy wykazali się zaangażowaniem i włożyli ogrom pracy w przygotowanie prezentacji artystycznych oraz zabaw, nasi pacjenci bawili się wesoło i pomimo choroby mogli radośnie spędzić ten wyjątkowy dzień. Tegoroczny festyn jest już za nami. Zaliczamy go do bardzo udanych. Pozostanie w naszej pamięci niespotykana radość i uśmiechnięte twarze naszych podopiecznych.

Justyna Rypolc
Bożena Gęborys