Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2016/2017

Dzień Dziecka na Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1

Dzień Dziecka na Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Dzieci i Młodzieży odbył się w dniu 31 maja 2017 roku. Nauczyciele poprzedzili go wykonaniem dekoracji na holu i w salach, obfitujących w kolorowe baloniki serpentyny i buzie klownów. Bowiem na oddział zagościli liczni wolontariusze z bydgoskiego oddziału Fundacji Doktora Clowna na czele z panią Alicją Moczulską. Pani prezes i jej wolontariusze jak zwykle dostarczyli młodym pacjentom nie tylko wiele miłych wrażeń ale także zorganizowali dla nich upominki. Nie były to jedyne dary w tym dniu. Samopoczucie hospitalizowanym dzieciom poprawiły również paczki ufundowane przez Stowarzyszenie „Dar Pomocy” oraz słodycze i przytulanki zdobyte od sponsorów i wręczone przez nauczycieli Szkoły Szpitalnej. Wizytę wolontariuszy poprzedziły liczne zabawy i konkursy przeprowadzone przez nauczycieli. Dzieci wraz z rodzicami chętnie uczestniczyły w zabawach integracyjnych oraz niespodziance polegającej na rozpoznawaniu ukrytych przedmiotów czy też quizach. Wykonały zwierzęta techniką origami, brały udział w zabawach zręcznościowych z nagrodami. Wiele radości sprawiły także kolorowe malowanki na rękach przy użyciu zaczarowanych farb. Święto wszystkich dzieci upłynęło w wesołej i sprzyjającej poprawie nastroju atmosferze. Wizyta wolontariuszy wpłynęła na polepszenie samopoczucia chorych dzieci i dała im wiele radości.

Opracowanie: Anna Wodzińska, Bożena Wysińska