Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2016/2017

Doświadczenia naukowe na oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym - zobacz galerię zdjęć

Warsztaty i pokazy ciekawych doświadczeń naukowych miały miejsce 4 marca na oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym. Poprowadzone zostały przez grupę młodych, zapalonych naukowców z wolontariatu 4don4lord. Dzieci wykonywały proste eksperymenty, wcześniej zademonstrowane przez prowadzących. Doświadczenia wzbudzały nie tylko w najmłodszych zdziwienie, zauroczenie, a często także śmiech. Podczas zajęć panowała przede wszystkim atmosfera dobrej zabawy.

Nowa i bardzo atrakcyjna forma przekazu wiedzy nie tylko chemicznej zaproponowana dzieciom na oddziale szpitalnym spotkała się z gorącym przyjęciem, o czym świadczy tak liczne przybycie na zajęcia. Warsztaty umożliwiły dzieciom odkrywanie tajemnic otaczającego świata przez bezpośrednie uczestnictwo w doświadczeniach chemicznych. Miały one na celu rozładowanie napięcia spowodowanego długotrwałym pobytem w szpitalu ale także wzbudzenie w uczestnikach zainteresowania naukami przyrodniczymi, a w szczególności chemią.

Opracowała: Marta Modrzyńska