Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2016/2017

powrót

Audycja ekologiczna na oddziale gastroenterologii w Szpitalu Uniwersyteckim Nr 1 - 27.03.2017 r.

Dnia 27.03.2017 r. na oddziale gastroenterologii w Szpitalu Uniwersyteckim Nr 1 w Bydgoszczy odbyła się kolejna audycja ekologiczna, zorganizowana we współpracy z Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Ekologicznej. W audycji uczestniczyły dzieci z Kliniki Hematologii, a tematem spotkania była wiosna w przyrodzie.

Dzieci wykazały się bardzo dużą aktywnością. Chętnie odpowiadały na pytania, układały puzzle o tematyce wiosennej, z dużym zainteresowaniem oglądały prezentację multimedialną. Wszystkie z nich otrzymały drobne upominki.

Takie formy spotkań bardzo korzystnie wpływają na integrację oraz odgrywają bardzo dużą rolę we wspomaganiu procesu hospitalizacji. Pomagają małym pacjentom zapomnieć o chorobie, co bardzo pozytywnie wpływa na ich relacje z nowym otoczeniem jakim jest oddział szpitalny.

Monika Krajniak