Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2016/2017

Audycja ekologiczna na Oddziale Gastroenterologii

Dnia 20.09.2016 r. na Oddziale Gastroenterologii w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 w Bydgoszczy odbyła się kolejna audycja ekologiczna, zorganizowana we współpracy z Kujawsko - Pomorskim Centrum Edukacji Ekologicznej. W audycji uczestniczyły dzieci z oddziałów dziecięcych Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy. Tematem była „Jesień w przyrodzie‘’. Dzieci wykazały się bardzo dużą aktywnością. Chętnie odpowiadały na pytania, rozwiązywały rebusy. Wszystkie otrzymały drobne upominki. Takie formy spotkań bardzo korzystnie wpływają na integrację oraz odgrywają bardzo dużą rolę we wspomaganiu procesu hospitalizacji. Pomagają małym pacjentom zapomnieć o chorobie, co bardzo pozytywnie wpływa na ich relacje z nowym otoczeniem, jakim jest oddział szpitalny.

Monika Krajniak