Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2016/2017

Ach co to było za spotkanie - wolontariusze i pieski z Fundacji Cane pro Humano w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym - zobacz galerię zdjęć

Kontakt z psem zawsze budzi pozytywne emocje, przynosi radość, daje wytchnienie w trudach codziennej walki z chorobą i poprawia samopoczucie. To wszystko od wielu lat zapewniają naszym podopiecznym wolontariusze i psy z Fundacji Cane pro Humano.

8 grudnia 2016 roku pacjenci szpitala dziecięcego kolejny raz mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z wyjątkowymi terapeutami – wspaniałymi psami, które wspólnie ze swoimi opiekunkami pokazały jak bezpiecznie i przyjemnie można spędzić czas z czworonogiem. Nie było dziecka, które oparłoby się urokowi psiaków. Także rodzice, personel medyczny i nauczyciele szkoły szpitalnej z chęcią głaskali i przytulali zwierzaki podziwiając ich umiejętności. Wspólne zabawy i pląsy sprzyjały integracji wszystkich uczestników, a ciepłe spojrzenia psich oczu dodawały odwagi nawet tym najmniejszym i nieufnym w kontaktach ze zwierzętami. Były to wspaniałe chwile pełne pozytywnych emocji tak bardzo potrzebnych w szpitalu. Uśmiech chorego dziecka jest bezcenny, a poniedziałkowe popołudnie dzięki obecności naszych gości było wypełnione radosnymi twarzami szczęśliwych dzieciaków.

Tego dnia na naszych podopiecznych czekały jeszcze dwie niespodzianki. Dzięki uprzejmości i hojności Fundacji Cane pro Humano oraz Firmy Takeda pacjenci szpitala otrzymali piękne pluszowe pieski, na widok których wszyscy spontanicznie wydawali okrzyki zachwytu. Radości nie było końca, gdy okazało się jeszcze, że uczniowie z Oddziału Neurologii otrzymali od sponsora na wyposażenie szkoły tablet, który niewątpliwie przyda się w pracy dydaktyczno – wychowawczej prowadzonej przez naszą placówkę.

Dziękujemy naszym gościom za życzliwość, otwarte serce i zrozumienie potrzeb chorych dzieci.