Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2016/2017

Wigilia w świetlicy Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Uniwersyteckim im. A. Jurasza

W dniu 21 grudnia 2016 roku odbyła się uroczysta wigilia w świetlicy Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Uniwersyteckim im. A. Jurasza. Przybyli na nią uczniowie oddziałów chirurgii, okulistyki i ortopedii wraz z rodzicami, dyrekcja szkoły szpitalnej oraz specjalnie zaproszeni goście – Motomikołaje i Przedstawiciele Fundacji Doktor Clown. Wszyscy pamiętali o dzieciach przebywających w szpitalu i wręczyli im miłe upominki z okazji świąt Bożego Narodzenia. Dzieci przygotowały stół wigilijny, przy którym wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Złożyliśmy sobie wzajemnie życzenia  świąteczne i noworoczne. Wszystkich zjednoczyły wspólny poczęstunek i zabawy związane z wigilią i świętami. Dzieci poszerzyły wiedzę na temat symboliki i tradycji bożonarodzeniowej. Miła atmosfera i pierwsze prezenty poprawiły nastrój pacjentom oddziałów dziecięcych.