Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2016/2017

powrót

„Książka lub zabawka – dar dla koleżanki i kolegi ze szpitala”

W maju tego roku Szkoła Podstawowa nr 4 w Bydgoszczy włączyła się w zorganizowaną przez nas akcję „Książka lub zabawka – dar dla koleżanki i kolegi ze szpitala”. Pomysł zrodził się spontanicznie po ogłoszeniu wyników ewaluacji wewnętrznej, przeprowadzonej w naszym zespole szkół. Z zaprezentowanych na radzie pedagogicznej wniosków dowiedzieliśmy się m.in., że dzieci chętnie sięgają po książki w wolnym czasie będąc w szpitalu, a więc dobrym pomysłem byłoby powiększenie ogólnie dostępnego księgozbioru znajdującego się w szpitalnych świetlicach.

Założenie przedsięwzięcia było takie, ażeby dzieci podzieliły się drobnymi zabawkami, ale przede wszystkim książkami, które już przeczytały i które pozostają zapomniane na ich półkach w domu. Takich, do których już wiele razy sięgały, a teraz może warto, aby w ich miejsce pojawiły się nowe. Tak więc na holach szkolnych i w bibliotece SP nr 4 pojawiły się kartony, które błyskawicznie wypełniły się tak cennymi dla nas darami. Wszystkie zgromadzone książki i zabawki stały się prezentem z okazji Dnia Dziecka od dzieci dla dzieci.

Bardzo serdecznie dziękujemy całej społeczności uczniowskiej za zaangażowanie w akcję. Serdeczności kierujemy także w stronę Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 4 Pana Piotra Wandela oraz Pani Marii Pawłowskiej za umożliwienie przeprowadzenia tego przedsięwzięcia. To dzięki Wam nasi podopieczni, przebywający na leczeniu w bydgoskich szpitalach, znajdą w świetlicowych biblioteczkach wiele nowych książek, które umilą im czas spędzony na oddziale i choć na chwilę pozwolą oderwać się od sytuacji w jakiej się znaleźli.

opracowała: Marta Kozłowska
zdjęcia: Marta Kozłowska