Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2015/2016

powrót

Z profesorem Ciekawskim nie można się nudzić - zobacz galerię zdjęć

Spotkanie z Profesorem Ciekawskim było bardzo ekscytujące. W środę 21 października 2015 r. w szkolnej świetlicy na Oddziale Endokrynologii i Oddziale Neurologii mieliśmy okazję przekonać się, że w szpitalu wcale nie musi być nudno i smutno. Wręcz przeciwnie było naukowo, wybuchowo i kolorowo, a to wszystko za sprawą lekcji z Profesorem Ciekawskim z Fundacji Profesora Ciekawskiego w Bydgoszczy.

W trakcie spotkania Pan Damian pokazał nam efektowne doświadczenia, za pomocą których zrozumieliśmy wiele zjawisk chemicznych i fizycznych. Wiemy już jak tworzyć kolorowe ciecze, dlaczego balony lepiej wypełniać helem, a nie wodorem, potrafimy skonstruować lawa lampę, a gdy będziemy w trudnej sytuacji, to jak stary Indianin sprawnie wyślemy sygnały dymne i wezwiemy pomoc. Niektóre eksperymenty możemy bezpiecznie przeprowadzić w zaciszu domowego ogniska (oczywiście pod okiem osób dorosłych). Niewątpliwie wytworzenie „niewidzialnej wody”, która gasi palące się świeczki, wprawi wszystkich domowników w zachwyt i osłupienie, a my będziemy bohaterami wieczoru.

Czas mija szybko, zwłaszcza wtedy gdy jest miło i wesoło. Na koniec spotkania każdy z nas dostał dziwnie wyglądające rurki, które oznaczone były różnymi kolorami. Okazało się niebawem, że są to instrumenty, za pomocą których szpitalna orkiestra (czyli my), wykonała utwór muzyczny oczywiście pod batutą Pana Damiana. Niektórzy z nas pierwszy raz w życiu mieli okazję zaistnieć artystycznie na scenie. Rodzice byli z nas dumni i z zachwytem przyglądali się naszym edukacyjnym poczynaniom.

Wszystkie działania dyskretnie obserwował i koordynował Pan Szymon Paprocki Prezes Zarządu Fundacji, za sprawą którego w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym odbędzie się cykl spotkań z Profesorem Ciekawskim. Dziękujemy za październikową lekcję i już nie możemy doczekać się następnej wizyty tego wyjątkowego gościa.