Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2015/2016

Wystawa „Jesień w lesie grzyby niesie” - zobacz galerię zdjęć

9 listopada w Niepublicznym Przedszkolu „Tęcza” została zorganizowana jesienna wystawa prac plastycznych dzieci z Zespołu Szkół Nr 33 dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy.

Prace przygotowali uczniowie szkoły szpitalnej przebywający w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym na oddziale laryngologii i chirurgii.

Wystawę można było oglądać przez 3 tygodnie w przedszkolnej szatni, a prace zostały wyeksponowane na 2 dużych tablicach.

Tematyka wystawy dotyczyła grzybów jadalnych, niejadalnych, trujących i tych, które objęte są ochroną.

Dzieci poznały na zajęciach w szpitalu wybrane grzyby i wykonały prace plastyczne różnorodnymi technikami: wycinanką kolorową, farbami żelowymi, kredkami ołówkowymi, pastelami, techniką collage oraz origami.

Przygotowanie wystawy miało na celu poznanie nazwy i wyglądu wybranych grzybów, umożliwienie chorym dzieciom osiągnięcia sukcesu, a także rozwijanie ich uzdolnień indywidualnych. Uczniowie wykonując prace, byli bardzo zaangażowani i wykazali się dużą starannością oraz dokładnością.

Dzieci przebywające w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy mają możliwość zaprezentowania swoich prac plastycznych przynajmniej raz do roku w Niepublicznym Przedszkolu „Tęcza”. Tematyka prac bywa bardzo różnorodna. W tym roku dotyczyła jesiennych darów lasów - grzybów.

Tegoroczna wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Była chętnie oglądana przez przedszkolaki i ich opiekunów. Taka forma współpracy jest też świetną wymianą doświadczeń pomiędzy placówkami.

Organizatorzy: Bożena Jakubiak, Milena Kozik, Anna Karolczak