Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2015/2016

Wystawa pt.: ,,Wakacyjne wspomnienia” w Szpitalu Powiatowym w Inowrocławiu - zobacz galerię zdjęć

W dniach 9-21 września 2015 w Szpitalu Powiatowym w Inowrocławiu została zorganizowana wystawa plastyczna ukazująca wakacyjne wspomnienia dzieci przebywających na oddziałach szpitalnych Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy w sierpniu i wrześniu b/r.

Wystawa miała na celu ukazanie pacjentom w Inowrocławiu plastycznej twórczości dzieci z Zespołu Szkół nr 33 w Bydgoszczy ciekawymi technikami plastycznymi, do wykonania których często potrzebne były,, skarby” ,przywiezione przez dzieci z wakacji, między innymi: piasek, muszelki, zasuszone rośliny itp. Dzieci młodsze wykonywały prace o charakterze odtwórczym, starsze w twórczy sposób wykonywały prace z użyciem pędzla, pasteli, zdjęć krajobrazów i zabytków, kolorowego papieru i krepy.

Miejscem wystawy był hol oraz świetlica szkolna na oddziale dziecięcym tegoż szpitala. Prace w większości wykonała młodzież z oddziału laryngologii i chirurgii Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego. Dzieci w bardzo ciekawy sposób wykorzystały własne "skarby" by stworzyć całość obrazu. Do wykonania prac posłużyły pomysły innych dzieci, obejrzane wcześniej, głównie wykonane techniką collage i origami. Z uwagi na fakt, że dzieciom oraz rodzicom Inowrocławia bardzo spodobały się prace z poprzedniej wystawy, które promowały technikę "wtapiania zdjęć w obraz", kilka prac przedstawiono właśnie tą techniką.

Prace te przedstawiały piękno krajobrazu nadmorskiego, górskiego jak również wieś polską, zwierzęta z którymi zetknęły się dzieci w czasie wakacji ale również często ukazywały ich wakacyjne zajęcia.

Wystawa wzbudziła duże zainteresowanie personelu i pacjentów szpitala. Szczególnie spodobały się te, które łączyły w sobie wiele materiałów i technik.

Organizatorzy:
Bożena Dorszewska