Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2015/2016

Wizyta Prezydenta Andrzeja Dudy w Klinice Psychiatrii - zobacz galerię zdjęć

Nowy rok szkolny uczniowie, którzy są pacjentami Kliniki Psychiatrii, rozpoczęli w nowym obiekcie Szpitala Uniwersyteckiego nr 1. Aktualnie zajęciami edukacyjnymi prowadzonymi przez Zespół Szkół Nr 33 Specjalnych dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy objętych jest 17 uczniów w ramach zespołów nauczania na poziomie gimnazjalnym i licealnym, którzy są pacjentami oddziału. Lekcje oraz pozalekcyjne zajęcia wychowawcze prowadzone są w nowych salach, wyposażonych w komputery, tablice interaktywne i wiele pomocy dydaktycznych.

15 października br. odbyła się uroczystość otwarcia nowych budynków Szpitala Uniwersyteckiego nr 1, w których mieści się również Klinika Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży. W uroczystościach udział wziął Andrzej Duda – Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, wicemarszałek województwa Dariusz Kurzawa, władze Miasta Bydgoszczy, władze Collegium Medium, dyrekcja Szpitala Uniwersyteckiego nr 1, dyrekcja szkoły szpitalnej oraz wielu zaproszonych gości.

Nasi uczniowie mieli niebywałą okazję spotkania z Panem Prezydentem. Pan Prezydent odwiedził licealistów na lekcji fizyki, a następnie udał się do sali, w której odbywały się zajęcia terapeutyczne dla gimnazjalistów. Uczniowie wręczyli Panu Prezydentowi własnoręcznie wykonanego Anioła oraz kartkę z życzeniami. Nie obyło się bez zdjęć i autografów.

Dzień ten na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów…